Ubezpieczenia

Wszystko, co musisz wiedzieć na temat OC ekocyklistów

W ostatnim czasie bardzo modne stały się miejskie, elektroniczne rowery i hulajnogi. Jednak ze względu na całkiem spore prędkości jakie mogą osiągać coraz częściej słyszymy o drogowych kolizjach z ich udziałem. Właśnie dlatego na rynku pojawiło się OC przeznaczone dla ekocyklistów. Co powinniśmy o nim wiedzieć?

 

Ze względu na dużą ilość wypadków z udziałem elektronicznych hulajnóg i rowerów, warto mieć na uwadze odpowiednie OC, które może uchronić przed nieoczekiwanymi okolicznościami. 

OC przeznaczone dla ekocyklistów

Link4 był firmą, która jako pierwsza wyszła na przeciw nowoczesnym potrzebom ekocyklistów, wprowadzając odpowiednie ubezpieczenie. Dzisiaj coraz większa ilość firm podąża tym tropem. Odpowiednia polisa obejmująca ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, dotyczy szkód rzeczowych i osobowych. Takie ubezpieczenie będzie odpowiednią ochroną w momencie kolizji z rowerzystą, innym pojazdem czy pieszym. 

Jakie pojazdy uwzględnia OC dla ekocyklistów?

Według ogólnych warunków – OWU, takie ubezpieczenie przeznaczone jest dla jedno- lub wielośladowych urządzeń, przeznaczonych do transportu – ich napęd musi stanowić siła kierującego lub silnik elektryczny. Pojazd ten może osiągnąć maksymalną prędkość 25 km/h. W związku z czym ubezpieczenie to obejmie rowery elektryczne, hulajnogi oraz klasyczne odpowiedniki tych pojazdów, czy deskorolki.

Ubezpieczenie OC

W znalezieniu odpowiedniego ubezpieczenia pomocna może być porównywarka ubezpieczeń. Warto o nim pomyśleć, ponieważ modne rowery i hulajnogi elektryczne stanowią coraz większe zagrożenie na drogach.

 

Powiązane wpisy:

Rejestracja samochodu w 2021

Utrata prawa jazdy

Akcyza na samochód

Zmiana danych w polisie OC

Przekroczenie terminu płatności raty za OC i AC

https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-oc/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-samochodu/ https://beesafe.pl/najtansze-oc/