Ubezpieczenia

Polisa turystyczna w pigułce

Wyjazd na wakacje zawsze powinien kojarzyć nam się z czymś radosnym. Aby tak faktycznie było, będzie nam potrzebna dobra polisa turystyczna. Należy pamiętać o tym, że w przypadku takiego ubezpieczenia, dużą rolę odgrywają koszty, jakie będą przeznaczone na leczenie.

Nieprzewidziane wydatki na wakacjach

Czy ubezpieczenie turystyczne nie jest naciąganiem na dodatkowe pieniądze? Nie. To ochrona, dzięki której będziemy czuli się pewnie, jeżeli pojawią się niespodziewane koszty leczenia. Wypadki chodzą po ludziach. O ile w kraju jesteśmy objęci jesteśmy ubezpieczeniem zdrowotnym, o tyle za granicą jest to duży problem i powoduje on dodatkowe, niespodziewane, duże koszta leczenia. Aby ustrzec się przed takimi wydatkami, należy wykupić polisę turystyczną. Przyjmuje się, że w przypadku wakacji zagranicznych W Europie suma gwarantowana powinna wynosić co najmniej 30 000 euro.

Co jest ważne w przypadku polisy?

Specjaliści zalecają, że w przypadku podróży poza Europę suma gwarantowana powinna wynosić co najmniej 60 000 euro. Chociaż są takie miejsca, gdzie nie warto ustalać sumy gwarantowanej. Dlaczego? Dzięki temu żadna kwota nie będzie nas ograniczać i nie będziemy musieli się o nic martwić. Taką opcję zaleca się w przypadku krajów, gdzie notuje się duże przypadki zachorowań, jak np. Stany Zjednoczone, Australia. W przypadku zachorowania w takim miejscu, wszystkie koszta leczenia są pokrywane. Osoby, które na co dzień mają do czynienia z chorobami przewlekłymi, powinno rozszerzyć o takie opcje. 

Zobacz też:
Rejestracja samochodu w 2021

Utrata prawa jazdy

Akcyza na samochód

Zmiana danych w polisie OC

Przekroczenie terminu płatności raty za OC i AC

https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-oc/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-samochodu/ https://beesafe.pl/najtansze-oc/