Ubezpieczenia

OC komunikacyjne

Mówi się, że dla wszystkich OC jest takie samo. Tylko, że jak już przychodzi do podpisania umowy z towarzystwem ubezpieczeniowym, można się bardzo mocno zaskoczyć ofertą, którą się dostaje. Dlaczego niektóre osoby płacą mniej za OC, a inne mogą “liczyć” na duże zwyżki?

Brak doświadczenia

Najliczniejszą grupą, która może zostać tak potraktowana przez ubezpieczalnię, stanowią młodzi kierowcy. Tacy, którzy mają po ok. 20 lat i całkiem niedawno odebrali dokument uprawniający do kierowania pojazdem. Niesprawiedliwe? Zależy z którego punktu się patrzy na wszystko. Pamiętajmy o tym, że młody równa się niedoświadczony. Młode osoby lubią czasem przycisnąć “gaz do dechy”, aby udowodnić wszystkim to, że potrafią. Wystarczy tylko spojrzeć na statystyki policyjne odnoszące się do sprawców wypadków. Czy jest to logiczne w tym wypadku? Wyższe składki mają zmusić do tego, aby do kierowania pojazdami mechanicznymi podchodzić w bardziej rozsądny sposób. 

Sposoby na zniżki

Na szczęście istnieje furtka, dzięki której cena OC dla młodych kierowców wcale nie podskoczy w tak drastyczny sposób. Istnieje możliwość obniżenia ceny OC. Pierwsza opcja to rejestracja pojazdu na siebie. Przy czym musi istnieć drugi współwłaściciel (chociażby na papierku), który ma zniżki. Druga opcja – odwrotna. Można kogoś wpisać jako głównego właściciela (kogoś, kto ma zniżki), a siebie jako współwłaściciela (osoba młoda). Dzięki temu można sprawdzić, że cena za składkę na ubezpieczenie OC na pewno nie pójdzie tak mocno do góry. 

 

Powiązane wpisy:

Ubezpieczenie auta na angielskich tablicach w Polsce

OC na miesiąc

Ubezpieczenie OC na raty

OC dla młodego kierowcy

Kalkulator OC

https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-oc/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-samochodu/ https://beesafe.pl/najtansze-oc/