Ubezpieczenia

Bezpieczny wyjazd do Azji

Czy w Azji mamy co zwiedzać? Czy jest to kontynent, który lepiej omijać? Oczywiście, że na kontynencie azjatyckim czeka na nas wiele wspaniałych atrakcji. Pamiętajmy o tym, aby zaplanować nie tylko wspaniałą, ale przede wszystkim bezpieczną podróż.

Koszty leczenia w Azji

Jeżeli chodzi koszty leczenia w jakimkolwiek kraju azjatyckim – są one wysokie. W szczególności, jeżeli odnosi się to do turystów, którzy mogą mieć do czynienia z najróżniejszymi przypadłościami – począwszy od zwykłej choroby żołądka, przez złamania i skręcenie nogi, po ugryzienie przez egzotyczne zwierzęta, jakie często występują na terenie tego kontynentu. Przykładów takich jest mnóstwo. Czasem może skończyć się tylko na wypisaniu recepty, a czasem może zakończyć się na konieczności transportu do Polski. Jeżeli nie chcemy za takie rzeczy płacić ogromnych rachunków, które mogą doprowadzić nas do kłopotów finansowych, to czas zadbać o wykupienie polisy podróżnej z możliwością samodzielnego rozliczenia się z placówką.

Kieszonkowcy są wśród nas

Wystarczy spojrzeć na Japonię i Chiny, aby stwierdzić, że są to wyjątkowo zaludnione kraje, gdzie nie brakuje…kieszonkowców. Każdy turysta na pewno będzie uważał na swój bagaż, posiadanie dokumenty, ale pomysłowość złodziei nie zna granic. Warto więc zadbać o to, aby polisa podróżna obejmowała również utratę, uszkodzenie bagażu lub jego kradzież łącznie z dokumentami. Jeżeli dojdzie już do jakiejkolwiek sytuacji, to zawsze będziemy mogli liczyć na pomoc towarzystwa ubezpieczeniowego. 

Inne wpisy:
Ubezpieczenie OC na raty
OC dla młodego kierowcy

Opłata OC po terminie

Upoważnienie do ubezpieczenia samochodu

Podatek od kupna samochodu

https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-oc/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-samochodu/ https://beesafe.pl/najtansze-oc/