Ubezpieczenia

Oldtimery na drogach

Samochody zabytkowe stanowią dumę ich właścicieli. Pięknie prezentujące się na drogach, stanowią nie lada przypomnienie o tych czasach, które już dawno minęły. Wszystkie oldtimery muszą zostać objęte obowiązkową polisą OC.

Korzystna cenowo oferta

Właściciele samochodów zabytkowych mogą korzystać z nielicznego przywileju. Nie muszą oni zdecydować się na wykupienie polisy OC na cały rok. Wiele towarzystw ubezpieczeniowych oferuje z reguły OC na 3,6 i 12 miesięcy. Chociaż warto wiedzieć, że takie minimum ubezpieczenia OC w tym przypadku to 30 dni. Szeregowy klient samochodu osobowego nie może korzystać z takiego przywileju. Niestety, ale jest jeden minus posiadania samochodu zabytkowego – zdecydowana większość towarzystw ubezpieczeniowych oferuje zawyżone stawki polis ubezpieczeniowych na takie pojazdy po to, aby zniechęcić właścicieli pojazdów.

Inne polisy na oldtimery

Jeżeli chodzi o inne, nieobowiązkowe polisy na samochód, to jest ich bardzo mało. Dzieje się tak daleko, że towarzystwa ubezpieczeniowe boją się, iż tak naprawde są to mocno awaryjne samochody – nawet, jeżeli są one w dobrym stanie. Nikt tego tak naprawdę nie jest w stanie stwierdzić. Do tego, duża część samochodów zabytkowych, utrzymanych w dobrym stanie, ma bardzo wysoką wartość – co też może w przyszłości wpłynąć na ewentualną wypłatę odszkodowania z Assistance, czy też z AC/NNW. Towarzystwa ubezpieczeniowe bardzo często przy takich samochodach stosują formułę all risk, tzn. ochroną objęte jest wszystko, oprócz tego, co jest opisane w wyłączeniach OWU.

 

Zobacz również:
Ubezpieczenie OC na raty
OC dla młodego kierowcy

Opłata OC po terminie

Upoważnienie do ubezpieczenia samochodu

Podatek od kupna samochodu

https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-oc/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-samochodu/ https://beesafe.pl/najtansze-oc/