Ubezpieczenia

Wyjazd do Meksyku

Meksyk stał się krajem, który coraz częściej odwiedzany jest przez naszych rodaków. W szczególności, jeżeli weźmie się pod uwagę ostatni rok 2020/2021. Na co należy się przygotować, planując podróż do tego egzotycznego i jakże barwnego kraju?

Bezpieczny wyjazd do Meksyku

Odpowiednio wcześniej wykupmy ubezpieczenie turystyczne na czas wylotu do Meksyku. W innym wypadku, jeżeli np. dojdzie do zachorowania na terenie tego kraju, za wszystko będziemy musieli płacić z własnej kieszeni. A koszty leczenia w Meksyku do najtańszych nie należą. Polisa turystyczna do Meksyku musi zawierać:

  • ubezpieczenie kosztów leczenia,
  • zabezpieczenie kosztów transportu medycznego i transportu do kraju,
  • ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym, 
  • NNW,
  • ubezpieczenie bagażu na wypadek kradzieży, do czego trzeba się przygotować w kraju o wysokim poziomie przestępczości.

Udany urlop

Skoro będziemy mieli już dobrą polisę, to czas pomyśleć o tym, aby zaplanować podróż i zwiedzane miejsca. W Meksyku trochę ich jest. Główny punkt to Mexico City. Niektórzy odradzają , aby stolicę kraju omijać z daleka, ale to tutaj można znaleźć liczne atrakcje, jak chociażby okoliczne bazary, czy też muzea. Murale, jakie można spotkać na terenie całego kraju, na pewno wzbudzą w nas zachwyt. Nie zapominajmy również o Tulum – mieście, gdzie znajduje się kompleks świątyni Majów. Cenote Ik Kil to naturalny basen, pełen czystej, krystalicznej wody, która kusi wszystkich nurków. Chichén Itzá zaprasza do tego, aby obejrzeć najbardziej okazałą piramidę w tym kraju. 

 

Pozostałe wpisy:

Jazda bez ubezpieczenia

Kiedy trzeba wymienić dowód rejestracyjny samochodu

Samochód z Niemiec

Najtańsze nowe samochody

Regres ubezpieczeniowy

https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-oc/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-samochodu/ https://beesafe.pl/najtansze-oc/